İLETİŞİM
ANASAYFA
MERDİVEN MODELLERİ
KÜPEŞTE MODELLERİ
SÜPÜRGELİK MODELLERİ
location_onYenimahalle Arkboyu caddesi Kalbiselim sokak No:8 Beykoz / İstanbul
phone0216 610 05 42
Lake Tornalı Küpeşte

Lake Tornalı Küpeşte

Lake Tornalı Küpeşte

Lake tornalı küpeşteleri üretirken müşterimizin isteğine belirlenen göre torna kalınlıkları, modeli, yüksekliği, üzerindeki küpeştenin kalınlığı gibi ayrıntılara dikkat edilir. Lake tornalı küpeştenin fiyatları üzerinde kullanılan ahşap küpeşteye göre değişir. Küpeşte gürgen, sapelli, meşe, iroko, kestane veya tik ağacından yapılabilir. Her ağacın farklı renk tonları vardır. Torna kısımlarındaki lake boya kısmunda müşterimizin diğer lake imalatlarından bir örnek veya bir ral kodu alınır. Lake tornalar da bu renge göre boyanır. Lake tornalarda ve süpürgeliklerde kompenatlı boyalar kullanıldığından zamanla sararma yapmaz.

Lake tornalarda dikkat edilecek bir diğer husus da kullanılan ağaçtır. Merdivenci ve küpeşteci firmalar genellikle tornalar boya olacağı için yaş malzeme kullanarak boyama yapmakta bu da zamanla boyanan lake tornanın çatlamasına ve yamulmasına hatta içinden kurt çıkmasına neden olmaktadır.

Kimi merdivenci firmalar da ucuz çam ağacından veya köknar ağacından torna imalatı yapıp bunun üzerine lake boya atmakta, bu da zamanla ağaçtaki damarları göstererek küpeşteyi ucuz göstermektedir.

Lake tornalı küpeşteyi yapacak olan küpeşteci ustası ahşap merdivende tornaları montaj yapacağı yerleri titizlikle işaretlemelidir. Başlangıç babasının merkezini, üst kat betonunun yanından geçen küpeşte genişliğini iyi hesaplamalıdır. Gelişi güzel delinip takılan tornalar tekrar sökülmek istenirse basamaklar boşu boşuna delinmiş olacaktır.

Lake tornalar basamak kenarındandan en az 2 cm içeriden montaj yapılmalıdır. Basamak delinirken matkap ucunun alttan çıkmamasına dikkat edilmelidir. Basamağı delerken de matkap ucunu düz tutmak lake tornanın montaj sonrasında düz durması için önemlidir. 

BÜLTENE KAYDOLUN

mail_outline

Güncel Gelişmelerden Haberdar Olun

add_location

NEREDEYİZ ?

Alemdağ Cd Yeni İstanbul Çarşısı 245 B Blok N 22 Ümraniye / İstanbul 

0544 443 73 30 / 0216 610 05 42